Haber

Aralarına 30 Milyonluk Ev Girdi: Annesinin Seren Serengil’e Dava Açtığı İddia Edildi

Seren Serengil, annesinin tüm masraflarını karşılayacağını belirterek Suadiye’deki evin tapusunu üzerine geçirdiği iddia edildi. Anne Nevin Teoman ‘Ne imzaladığımın farkında bile değildim’ diyerek dava açtı.

Anne kızın arasın 30 milyon TL’lik mesken girdi.

Günaydın gazetesi Cihan Abdullahoğlu’nun haberine göre Nevin Teoman, ölünceye kadar bakma vaadi sözleşmesi imzalatıp Suadiye’deki meskeninin tapusunu üzerine geçirdiği teziyle kızı Seren Serengil’e dava açtı.

“Kızım beni kandırdı. Ne sağlık sigortamı ödedi, ne de faturalarımı.”

Noterden imzasını alıp Bostancı’daki konutunun tapusunu kendi üzerine geçirdiği argümanıyla kızına dava açan Teoman, ‘Kızım beni kandırdı. Ne sağlık sigortamı ödedi, ne de faturalarımı. Aylarca doğal gazsız oturdum. 30 milyonluk dairemi de üzerine geçirdi, kendisine dava açtım’ dedi.

Serengil’in annesi Nevin Teoman’ı Ankara’da GATA’ya götürüp sıhhat heyetine soktu ve vasiyetini yazdırdıktan sonra ölünceye kadar bakma vaadi kontratı yaptırıp noterden annesinin imzasını aldığı argüman edildi.

Teoman’ın Suadiye’de piyasa bedeli 30 milyon lira olan dairesinin tapusunu kendi üzerine alan Serengil, üzerine geçtiği mesken nedeniyle mahkemeye verildi.

“Bana Seren değil, kızım Fulya bakıyor.”

Teoman’ın avukatı ‘Seren Hanım ölünceye kadar bakma vaadi kontratı yaptı. Bu kontrata nazaran annesine ölünceye kadar bakması, sıhhat, bakım, beslenme, giysi ve gibisi tüm muhtaçlıklarını karşılaması gerekiyor. Lakin bunların hiçbiri sağlanmadı’ dedi. Maddi anlamda sıkıntı yaşayan Teoman, ilk evliliğinden olan kızı Fulya Telli’nin kendisine maddi-manevi dayanak olduğunu açıkladı.

“25 yıldır tüm ihtiyaçlarını ben karşılıyorum.”

Serengil ise annesinin kendisine yönelik suçlamalarını tümüyle reddetti: ‘Annemin 25 yıldır tüm ihtiyaçlarını ben karşılıyorum, kız kardeşim Fulya’ya para gönderip anneme yardım ediyorum. Annemin vasiyetiydi zati, ‘Suadiye’deki meskeni sana vereceğim’ diyordu. Noterde de bunu kendisi beyan etti’ dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu