Haber

Mardin KYK yurdunda kalan depremzedelere unutulmaz yardımlar yağdı

Mardin’de KYK yurdunda kalan depremzedeler: “Allah devletimizden razı olsun, depremi unutturdular”

Mardin’e yerleşen depremzedeler yaşadıkları kaygıyı unutamıyor

MARDİN – Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen 11 ilden ikisi depremden sağ kurtuldu, Gençler ve SporKredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü’ne bağlı Mardin Artuklu Kız Öğrenci Yurdu’nda ağırlanmaktadır.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen sarsıntıdan etkilenen 11 ilden bazı vatandaşlar farklı şehirlere yerleşti. Hatay ve Malatya’dan bazı depremzedeler Mardin’deki KYK yurduna yerleştirildi. Tüm ihtiyaçlarını karşılama imkanı sunulan depremzedeler, 4 kişilik odalarda sosyal yaşam alanında vakit geçirme fırsatı buluyor.

Hatay’da evi ağır hasar gören Emine Demir, depremin olduğu gece gürültüler gelince yataktan fırladığını ve çocuklarının kendisine gelmesi için çağrıda bulunduğunu söyledi.

En küçük kızına ulaştığını belirten Demir, “Diğer iki çocuğum yan odada kaldı. Elektrikler kesildi, çok zor durumda kaldık, yakınlarımıza ulaşamadık. O hafta camide kaldık. .Biz buraya sonradan geldik.Allah halimizden razı olsun depremi unutturdular.Bizi gezdirip eğlendirdiler.Yemekten,içmekten,içmekten çok memnunuz.

Depremden en çok etkilenen çocuklar, buradaki sosyal yaşam ve oyun alanlarında o günleri unutmaya çalışıyor. Mardin’de olmaktan çok mutlu olduklarını ifade eden çocuklar, oyun parkları, sosyal alanlar ve aktiviteler sayesinde o korkuyu biraz olsun unuttu.

Hatay’dan gelen çocuklardan Esra, “Buradaki yurtların açıldığını duyduk ve buraya geldik. Buraya geldik, her şey karşılandı, bize çok yardım edildi. Allah başkanımızı başımızdan eksik etmesin” dedi.

Ellerinde ilk geldiklerinde hiçbir şeylerinin olmadığını söyleyen Elif, “Burada her şeylerini verdiler. Deprem olduğunda yataktaydım, gözlerimi açtığımda dolap titriyordu sonra kalktım, dolap üstüme geldi. kaçtım dolap üstüme geldi kardeşimi uyandırdım çocuk odasındaki dolap çok fena sallanıyordu başımı kapıya çarptım “kapıya gittim deprem durdu. Dışarı çıktık, herkes arabasına binip kaçıyordu. Minibüse binip camiye gittik” dedi.

haber-akyurt.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu