Haber

Kemal Kılıçdaroğlu’na destek veren TİP’ten skandal “soykırım” paylaşımı

14 Mayıs seçimlerinde CHP Genel Başkanı ve 7’li koalisyonun Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyen Türkiye İşçi Partisi (TİP), terör örgütünün siyasi uzantısı HDP ile ittifak kurdu. her yıl hararetlenen ve gündeme getirilen sözde Ermeni soykırımını savunan bir paylaşım. TİP’in sosyal medya platformlarında “1915’i unutmayacağız” başlığıyla servise sunulan skandal büyük tepki topladı.

Özellikle Avrupa ve ABD’de Türkiye’nin siyasi saldırılarını engellemek ve ülkemizi dar bir alana hapsetmek için Ermeni soykırımı saçmalıkları her defasında gündeme getiriliyor. Ama Türkiye’de bazı siyasi odaklar bu oyuna alet oluyor. Partilerden TİP, Ermenileri destekleyen bir mesaj paylaştı.

Seçimlerde 7’li koalisyonun cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na da destek veren TİP’in bu paylaşımı büyük tepki çekti.

SKANDAL TAVSİYE PAYLAŞIMI

TİP’ten “1915’i unutmayacağız” başlıklı skandal paylaşımda, “Coğrafyamızın kadim halklarından biri olan Ermeni halkının kayıplarını topraklarımızdan çekmeye devam ediyoruz. Bu Büyük Felaketle yüzleşmek bizim sorumluluğumuzda değil” sadece geçmişe değil, ortak geleceğimize de.Aydınlık ve özgür günlerde kardeşçe yaşayacağımız bir ülke.” Birlikte inşa edeceğiz.” cümleleri yer aldı.

İSMİ BAŞINDA TÜRKİYE OLAN TİPİNE BÜYÜK TEPKİ

Osmanlı döneminde Ermenilerin Türk vatandaşlarına karşı uyguladıkları mezalimi görmezden gelen TİP’in bu provokatif adımına toplumun her kesiminden büyük tepki geldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu