Haber

Kayseri Talas’ta yamaç paraşütü heyecanı

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Festival Talas 100. Yıl Etkinlikleri kapsamında 2.000 rakımlı Ali Dağı’nda gerçekleştirilen yarışmaya 20’si yabancı olmak üzere 150 sporcu katıldı.

Ali Dağı’nın zirvesinde düzenlenen açılış programında konuşan Türkiye Hava Sporları Federasyonu Başkanı Ahmet Saim Yılmaz, Ali Dağı’nın Türkiye’de hava sporları konusunda en bilinen yerlerden biri olduğunu belirterek, Kayseri’nin Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın’a teşekkür etti. ayarlama.

“TALAS BELEDİYESİ HER ZAMAN DESTEK VERİYOR”

Organizasyondan ve parkurdan duydukları memnuniyeti dile getiren yarışmacılar, Talas Belediyesi’nin katkılarından dolayı Lider Mustafa Yalçın’a teşekkürlerini iletti.

Yarışmaya katılan en genç isim Nuri Gül, “18 yaşındayım, yarışmaya geldim, buradaki atmosfer, kalkış, buraya gelirken yol güzergahı hepsi çok güzel olacak. Buraya ilk kez uçuyorum. Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın’a buradan teşekkür ederiz. Her şey çok güzel.” terimleri kullandı.

Bir diğer yarışmacı Fazlı Borazan ise Talas Belediyesi’nin kendilerine büyük destek verdiğini vurgulayarak, özellikle uçuş pistinde çok keyifli bir ortam hazırladıklarını söyledi.

Giden gruptan Mehmet Budak da yerel yönetimlerin bu tür faaliyetlerde yer almasının çok değerli olduğunu belirterek, Talas Belediyesi’nin bu tür düzenlemelere her zaman zemin hazırladığını ifade etti. Budak, “Bu tür organizasyonlar yerel destek olmadan olmaz. Talas Belediyesi bu konuda çok hassas, Başkan Yalçın’a desteğinden dolayı teşekkür ediyoruz.”

ÖDÜL TÖRENİ SAAT 19.00’DA

Öte yandan yarışta dereceye giren sporculara da bugün düzenlenecek törenle ödülleri verilecek. Yamaç Paraşütü İniş Alanında gerçekleştirilecek olan ödül töreni saat 19.00’da başlayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu