Haber

Diyarbakır annelerinin çocuk nöbeti 355. gününde

Çocuklarının terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırıldığını öne süren Diyarbakırlı anneler kararlılıkla devam ediyor.

3 Eylül 2019’da farklı şehirlerden Diyarbakır’a gelerek oturma eylemi başlatan ve terör örgütü PKK’nın kurbanı olan ailelerin HDP İl Başkanlığı binası önündeki çocuk direnişi 1355’inci gününde kararlılıkla devam ediyor.

Gülcan Biçer’in babası Necmettin Biçer, 4 yıl, 44 yıl, 50 yıl, 100 yıl yaşasınlar yetimhanede kalacaklarını söyledi. Partinin önünden ayrılmayacağız. “Kötü bir yer” dedi.

Baba Biçer, çocuklarının mağaralara atıldığını belirterek, “Öl ya da öldür. Kimin için öldürüyorsun? Kimin için ölüyorsun? Bu devlet, bu vatan hepimizin. şehit kanıdır buradan da kızıma seslenmek istiyorum.Gülcan, “Beni duyabiliyorsanız,görebiliyorsanız ben ve anneniz 4 yıldır burada bekliyoruz. Bekliyoruz sizi buradan almadan ayrılmayacağız. Bu yanlış yolda henüz zaman varken geri gelin ve güvenlik güçlerine teslim olun” dedi.

4 yıldır HDP önünde çocuklara gözcülük yapan anne Bedriye Uslu, bunun büyük bir sorun olmadığını belirtti. Allah’ın kimseyi çocuk acısı ile imtihan etmesin diye dua eden Uslu, “Oğlum Mahmut için her gün bu çadıra çıkıyorum. Mahmut gelene kadar bu nöbeti sürdüreceğim, hep burada olacağım. git dünyam yıkıldı.” Çocuklarımızı yanımızda bırakıp kaçırdılar, dağda taşa mahkûm ettiler” dedi. – DİYARBAKIR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu